18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası Etkinliği: Hatay Ziyareti


           Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakımı Programı ile Hemşirelik Fakültesi tarafından 18.03.2023 tarihinde düzenlenen 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında Hatay’da depremden etkilenen yaşlı bireyler ziyaret edildi. Depremden etkilenen yaşlı bireylere psikososyal destek sağlamak amacıyla gerçekleştirilen ziyarete Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu müdürü, müdür yardımcıları, yüksekokul sekreteri, Sağlık Yüksekokulu Sekreteri ile Yaşlı Bakımı Programı öğretim elemanlarının yanı sıra Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu akademik ve idari personeli katıldı. 

          İlk olarak İskenderun bölgesinde bulunan Süheyla Sultan Yaşam Gemisi’nde, ardından Antakya bölgesinde bulunan çadır kentlerde barınan yaşlı bireyler ziyaret edildi. Ziyaret sırasında yaşlı bireylerin duygu, düşünce, korku ve kaygılarını ifade etmeleri desteklendi. 

         Etkinlik Sayın Vefikuluçay Yılmaz’ın Akdeniz Sahil Güvenlik Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek’e; Sağlık Bakım Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. İbrahim Duman’a ve tüm ekip üyelerine teşekkürü ile sona erdi. 

  • 2023-03-23 14:48:56
  • 567

"A World University In The Light of Science and Modernity"