Üniversitemizden TÜBİTAK 2209-A Projelerinde Önemli Başarı


TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022 yılı 2. dönem sonuçları açıklandı. 

Sonuçlara göre Üniversitemiz Eczacılık, Mühendislik ve Tıp Fakülteleri ile Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 19 proje, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Öğrencilerimiz ve danışman akademisyenlerimizi elde ettikleri bu başarı için tebrik eden Rektörümüz Prof. Dr. Erol Yaşar, “Öğrencilerimizin lisans dönemlerinde proje çalışmaları içerisine girmesi ve bu projeleriyle de TÜBİTAK’tan destek almaları bizler için gurur verici. Öğrenci odaklı bir üniversite olarak bizler de öğrencilerimiz ve akademik personelimize gerçekleştirecekleri tüm çalışmalarda destek olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, başta öğrencilerimiz olmak üzere kendilerini proje hazırlama süreçlerinde destekleyen ve danışmanlık yapan öğretim üyelerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022 yılı 2. dönem sonuçlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2023-04-17 08:43:05
  • 4331

"A World University In The Light of Science and Modernity"