Yaşlılara Saygı Haftasında Üniversitemiz Hatay’daki Depremzede Yaşlılarımızla Buluştu


Her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılara Saygı Haftası etkinlikleri kapsamında Üniversitemiz, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen yaşlı bireyleri Hatay’da ziyaret ederek onlara destek oldu.

Üniversitemiz Rektörlüğü'nün destekleriyle Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakım Programı ve Hemşirelik Fakültemiz tarafından 18 Mart Cumartesi günü gerçekleşen ziyarette, depremden etkilenen yaşlı bireylere psikososyal destek sağlandı. Ziyarette Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz, akademik ve idari personelimiz yer aldı.

Ziyaret kapsamında ilk olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca depremzede vatandaşlarımız için İskenderun’a getirilen Süheyla Sultan Yaşam Gemisi’ndeki yaşlı bireyler ile bir araya gelindi. Burada, depremzede vatandaşlarımızın duygu, düşünce, korku ve kaygılarını ifade etmelerine destek olundu. Daha sonrasında Antakya bölgesinde yer alan çadır kentlere de ziyaretler gerçekleştirildi.

Ziyaret sonrasında Prof. Dr. Vefikuluçay Yılmaz; kendilerine bu anlamlı etkinliği gerçekleştirme fırsatı veren Üniversitemiz Rektörlüğü’ne, Akdeniz Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Oğuz Bavbek’e, Sağlık Bakım Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. İbrahim Duman’a ve tüm ekip üyelerine teşekkür etti.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2023-03-23 11:37:21
  • 4137

"A World University In The Light of Science and Modernity"