Çocuklarımız İçin Tek Yürek Projemizin Gönüllülerine Eğitim Verildi


Depremden etkilenen ve eğitimlerini Mersin’de sürdüren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz için Üniversitemiz tarafından hazırlanan “Çocuklarımız İçin Tek Yürek” isimli projede görev alacak gönüllülere, Üniversitemiz Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı tarafından eğitim verildi.

3 Mart Cuma günü Üniversitemiz Gençlik Akademisi’nde gerçekleşen eğitim programına, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Gençlik Akademisi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gülsüm Gök, Dış İlişkiler ve Projeler Koordinatörü Öğr. Gör. Mesut Salih Uzman ile personel ve öğrencilerimizden oluşan gönüllülerimiz katıldı.

Program öncesinde konuşan üreği güzel insanlar arasında olmaktan çok mutlu olduğunu belirten Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, “Çok büyük bir afet yaşadık. Oradakiler kadar olmasa da bizler de travmalar yaşamaya devam ediyoruz. Ancak bizler tek yürek olarak hemen çalışmaya başladık. Gerçekten büyük bir toplumsal dayanışma örneği gösterdik millet olarak. Mersin Üniversitesi’nin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum. İlk günden itibaren tüm personel ve öğrencilerimiz canla başla çalıştılar. İçimizde güzel yürekli insanların olduğunu görmek bizleri çok mutlu etti. Bu projenin planlanıp, hayata geçirilmesine kadarki olan süreçte emeği olan herkese ve gönüllülerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. 

Daha sonrasında projenin Genel Koordinatörlüğü görevini yürüten Öğr. Gör. Mesut Salih Uzman, gönüllülere projeyle ilgili bilgiler verdi. Projenin detaylarını, işleyişini ve gönüllülerin yapmaları gerekenleri anlatan Öğr. Gör. Uzman, tüm gönüllülere teşekkürlerini ileterek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Cem Ali Gizir tarafından proje gönüllülerine “Deprem ve Psikolojik Etkileri, Travma Sonrası Tepkiler” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda deprem felaketini yaşayan çocuklarımıza nasıl davranmalıyız, nelere dikkat edilmeli ve gönüllülerin yaklaşımları nasıl olmalıdır gibi konu başlıklarında bilgiler aktarıldı.

Eğitim, soru cevap bölümünün gerçekleşmesinin ardından sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2023-03-16 08:16:14
  • 3223

"A World University In The Light of Science and Modernity"