Lojistikte Geleceğin Liderlerini Yetiştirecek İş Birliğinin İlk Adımı Atıldı


Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Mersin lojistik sektörünün önde gelen kuruluşlarından ATAKO Şirketler grubu arasında “Lojistikte Geleceğin Liderlerini Yetiştirme” başlıklı bir iş birliği protokolü imzalandı.

İş yaşamına geçiş dersi ile ilgili protokol, Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Esra Dik ve ATAKO Genel Müdürü Selma Çağlar tarafından imzalandı. İmza törenine, Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı Öğr. Gör. Dr. Şerban Bakay Ergene ile ATAKO şirketler grubundan İnsan Kaynakları Müdürü Hatice Koçdağ, şirket temsilcileri Ahmet Düzgün, Hakan Arslantürk ve ATAKO eğitim danışmanı Ayferi Tuğcu katılım sağladı.

ATAKO Şirketler Grubu Genel Müdürü Selma Çağlar, Üniversitemiz ile imzaladıkları iş birliği protokolün gençlerin önündeki engellerin kalkması için en önemli adımlardan biri olduğunu belirtti.

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç Dr. Esra Dik ise özellikle pandemi döneminde dünyada olduğu gibi ülkemizde de lojistik sektörünün önemi bir kez daha anlaşıldığını söyledi. Doç. Dr. Esra Dik, iş birliği anlaşmasının Mersin kentinin temel kalkınma dinamiklerinin başında gelen lojistik sektörüne, öğrencilerimize ve kentimize fayda yaratacağını ifade etti.

Üniversitemiz Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Lojistik Programı Öğr. Gör. Erdem Daşçı’nın girişimleri ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Emrah Yıldız ve Öğr. Gör. Dr. Gül Ferhande Canpolat'ın koordinasyonunda gerçekleştirilen protokol ile, Yönetim ve Organizasyon Bölümü Lojistik Programı öğrencilerimizin iş yaşamına geçiş sürecinde iş insanları ile etkileşimlerinin artırılarak profesyonel deneyimlerden faydalanmaları ve çalışma hayatına adaptasyonlarının sağlanması amaçlanıyor.

Protokol ile sektör destekli eğitim aşamasına gelmiş Lojistik Programı öğrencilerimize en üst düzeyde uygulama destekli eğitim verilerek, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikteki insan kaynağının sektöre kazandırılması planlanıyor. Bu kapsamda Lojistik Programı öğrencilerine yönelik sektör destekli eğitim, staj ve istihdam konularında iş birliği sağlanacak ve iş birliği “ATAKO Mesleki Çalışma Semineri” dersi kapsamında yürütülecek.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2021-11-26 15:39:28
  • 6123

"A World University In The Light of Science and Modernity"