Üniversitemiz Girişim Limanı Tarafından Düzenlenen " Çin'de Girişimcilik " Etkinliği Yoğun İlgi Gördü


Üniversitemiz Genç Girişimci Merkezi’nin Türk Çin Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Karslı'yı konuk ettği “Çin’de Girişimcilik” başlıklı etkinlikte yoğun ilgi gördü.  

22 Kasım Pazartesi günü çevrim içi olarak gerçekleşen etkinlikte; Çinlilerin ticaret ve iş kültürü, Çin’le ticaret yapan veya yapmak isteyen firmaların karşılaştıkları sorunlar ve çözümleri, Çin'de girişimcilik fırsatları ve Çin hükümetinin girişimcilere sağladığı destek ve teşvikler ile Türk Çin Kültür Derneği koordinasyonunda açılan Sektörel Eğitim Merkezi hakkında bilgi paylaşımlarında bulunuldu.

Çin'de eğitim almak isteyen gençlere burs fonları hakkında da bilgi veren Mustafa Karslı konuşmasında, gençlere hayallerinin peşinden gitmekten vazgeçmemelerini tavsiye ederek, her şeyin finansal getirisi olmasını beklememeleri gerektiğini; Türk Kültürünü farklı kültürlere tanıtma misyonuyla dahi çalışmanın oldukça kıymetli olduğunu ifade etti.

Üniversitemiz Girişim Limanı Müdürü Doç. Dr. Duygu Hıdıroğlu ise; gençlere vizyon kazandıracak bu etkinlikte bilgi paylaşımında bulunduğu için Mustafa Karslı'ya teşekkürlerini iletti ve gençlere her şeyden önce ulaşılması güç bile görünse, en üst seviyede hedeflerini belirlemeleri gerektiğini vurguladı.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

  • 2021-11-26 08:48:08
  • 2442

"A World University In The Light of Science and Modernity"