Çevrim İçi Rehabilitasyon Tedavileri İçin Dijital Becerilerin Geliştirilmesi Projesi’nin Türkiye Paydaşı Üniversitemiz Oldu


Çeşitli rehabilitasyon alanları hakkında bilgi ve uygulama genelleşmesi ve yayılmasına yardımcı olma amacı taşıyan ve üç ayrı ülkede yürütülecek olan Avrupa Birliği Erasmus + Projesi “Project 2020-1-RO01-KA226-VET-095462 Development of Digital Skills For Online Rehabilitation Therapies/E-KINE” Projesinin Türkiye paydaşı, Mersin Üniversitesi oldu.

Proje ekibinde Fakültemiz Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurgül Arıncı İncel, Dr. Öğr. Üyesi Orhan Güvener ve Dr. Fzt. Figen Dağ yer alıyor.

Proje ile birlikte klasik rehabilitasyon uygulamalarının Covid- 19 pandemi sürecinde önerildiği gibi çevrim içi-uzaktan uygulamalar ile değiştirmek için çözümler sunulması amaçlanıyor. Çevrim içi kurs ve materyallerinin ilgilenebilecek tüm uzmanlıklar için erişime açık olduğu projede, fizik tedavi ve rehabilitasyon asistan ve uzman hekimleri, fizyoterapistler, iş uğraşı terapistleri ve ergoterapistlerin mesleki eğitiminin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Projenin detayları hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için lütfen tıklayınız.

                                                                                                             Tıp Fakültesi Dekanlığı

  • 2021-11-10 15:23:56
  • 2017

"A World University In The Light of Science and Modernity"