FOOD SCIENCE AND TECHNOLOGY ABSTRACTS (FSTA) VERİTABANI DENEME ERİŞİMİ


 

 

Food Science and Technology Abstracts (FSTA) veri tabani 31 Mart 2011 tarihine kadar deneme erisimine acilmistir.

 

 

Food Science and Technology Abstracts (FSTA) veri tabani erisim adresi : http://www.ovid.com/site/rotm/index.jsp

 

ÖNEMLİ NOT: Erisim icin,  yukaridaki adrese girdikten sonra karsiniza gelen ilk sayfadaki kisa kayit isleminden sonra    butonu ile ilerlediginizde  

Food Science and Technology Abstracts (FSTA) veri tabanina erisim saglayabilirsiniz.

 

 

Food Science and Technology Abstracts (FSTA)

Kapsam : 1969- gunumuze

 

   Food Science and Technology Abstracts veritabanı, gıda bilimi, gıda teknolojileri, gida guvenligi,  biyoteknoloji, mikrobiyoloji, katkı maddeleri, besin, paketleme ve evcil hayvan mamasını da kapsayan gıda zincirinin her yonu ile ilgili bibliyografik ve ozet veritabanıdır.

 

 

   FSTA veritabanı; bilimsel dergiler, patentler, kitaplar, konferans tutanakları, raporlar, tezler, standartlar ve yonetmeliklerin kapsamlı ozetlerini icermektedir. Gıda ve baglantılı alanlarda çalısan uzmanlar, bu ozet bilgiler sayesinde alanları ile ilgili yeni arastırma ve gelismeler hakkında bilgi edinebilmektedirler.

 

   Kapsamı 1969 yılından gunumuze kadar olan bu veritabanı, yayınlanmıs 800,000’in uzerinde makalenin bibliyografik kaydını ve ozetini icermektedir. FSTA veritabanına her yıl 40,000’in uzerinde kayıt eklenmektedir.

 

Uzman bilim adamları tarafından 40 farklı dildeki kaynaktan derlenmis bilgiler sayesinde FSTA, yeni fikirler uretilmesinde, arastırmalarda, ihracaat pazarlarının planlanmasında, uretimde karsılasılan problemlerin çozumunde yardımcı olur.

 

  • 2011-03-07 14:03:43
  • 9407

"A World University In The Light of Science and Modernity"