Sigorta Sektörü ve Sigorta Sektöründe İş Olanakları Semineri Gerçekleştirildi

slide background

MeüÜniversitemiz Kariyer Merkezi organizasyonunda moderatörlüğünü Merkez Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Ege’nin yaptığı “Sigorta Sektörü ve Sigorta Sektöründe İş Olanakları” semineri Ünlem Sigorta İnsan Kaynakları ve İşe Alım Uzmanı Gamze Eroğlu tarafından çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Gamze Eroğlu, önce genel sigortacılığın tarihçesi, sigortacılık kavramları ve türleri ile ilgili bilgiler verdikten sonra sigortacılık sektöründeki yarı zamanlı ve tam zamanlı istihdam olanaklarından bahsetti. Gamze Eroğlu, “Sigortacılık sektöründe istihdam edilmek isteyen öğrenciler de sektörün gerekliliklerini mezun olmadan sağlayabilirler, bunun için de sigortacılık sektörü ile ilgili sınavlara hazırlanıp, öğrenci iken gerekli belgeleri alabilirler.” diyerek öğrencilerin, öğrencilik döneminde kariyerlerini planlamalarının önemini vurguladı.

Katılımcıların sorularını Gamze Eroğlu’nun cevaplandırmasından sonra, Prof. Dr. İlhan Ege kapanış konuşmasında “Ülkemizde bazı sektörler küçülürken, sigortacılık sektörü büyüyen ve daha fazla insan kaynağına ihtiyaç duyan bir sektör. Öğrencilerimize yönelik bu tür etkinlikleri yüz yüze veya çevrim içi yaparak, onların staj olanağı bulmasına ve istihdam fırsatı elde etmesine katkı sağlamayı hedeflemekteyiz.  Öğrencilerimiz Kariyer Merkezimizin sosyal medya sayfalarından bu etkinlikleri takip etsinler. Belki de bu etkinlikler kendilerine iş fırsatı sağlayabilir.” diyerek konunun önemini belirtti.

Etkinlik, Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege’nin konuşmacı Gamze Eroğlu’na katkılarından dolayı Üniversitemiz adına teşekkür etmesi ile sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-11-26 09:09:51
  • 581