Eğitim Fakültemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Programı Düzenlendi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında, bir program gerçekleştirildi.

24 Kasım Çarşamba günü Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Ahmet Çamsarı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir ile Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Mesut Gün ve Doç. Dr. Gökhan Güneş, akademik personel ve öğrencilerimiz katıldı.

Öğretmenliğin, dünyanın her yerinde toplum için çok önemli bir meslek olduğunu söyleyen Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir, “Bir ülkenin ekonomik, sosyal ve kültürel olarak kalkınmasında öğretmenlerin yeri çok büyük. Öğretmenlerin nitelikli bir şekilde yetişmeleri ise ayrı bir öneme sahip. Sizler geleceğin öğretmenleri olarak hem öğretmenliğe başlamadan önce hem de öğretmen olarak göreve başladığınızda mesleğinizi severek yapmalısınız” dedi.

Görevleri sırasında şehit olan öğretmenlerimizi de saygıyla anan Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir, geleceğin öğretmenleri öğrencilerimizin, öğretmenlerin ve öğretim elemanlarının Öğretmenler Gününü en içten dilekleriyle kutladığını söyledi.

Öğretmenler Günü gibi önemli bir gün için düzenlenen programda yer almaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, “Mesleğim icabı, iyi bir eğitmen olmak için çok çaba gösterdim. Bu noktaya gelmemde kuşkusuz öğretmenlerimin payı çok büyük. Öğretmenlerimiz, büyük bir özveriyle bizleri donattılar, bilgilerini aktarmaya çalıştılar. Çoğu zaman onların etkisiyle, toplum için faydalı bireyler olarak bugünlere geldik. Çağdaş bir toplumun en önemli özelliği, düzgün bireylerin olmasıdır. Öğretmenler işte bu konuda inanılmaz bir rol üstleniyor. Tüm eğitim hayatımı düşündüğümüzde ne kadar bilgi ile donatıldığımızı görüyoruz” dedi.

Öğrencilerimizin, gelecekte büyük bir özveriyle çalışarak gelecek kuşaklarımızı daha güzel şartlarda yaşasınlar diye iyi bir şekilde eğiteceğine inancının tam olduğunu ifade eden Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemizin farklı yerlerinde hizmet veren ve bu yolda canlarını feda eden şehit öğretmenlerimizi rahmetle anarak, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı.

Konuşmaların ardından, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şahin, “Dijitalleşen Dünyada Eğitim, Öğrenme ve Öğretmen Eğitimi” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Geleceğin eğitim teorileri, gelecekte eğitim-öğretim nasıl olacak gibi konularda katılımcıları bilgilendiren Prof. Dr. Mehmet Şahin; insanların hiçbir fiziksel çaba harcamaksızın artırılmış gerçeklik cihazları sayesinde tamamen zihinsel olarak kendilerini hissettiklerini algısal evren olan Metaverse üzerinden eğitim-öğretim faaliyetlerinin nasıl gerçekleşeceğini videolar ve görseller üzerinden anlattı.

Programda, Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümü öğrencileri Ülker Nur Taş, Betül İrem Çulha ile Büşra Akdoğan’ın şiir dinletisi ile; Şehit öğretmenlerimiz için Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan öğretmenlerimizin seslendirdiği “Öğretmenin İçin Çal” isimli şarkı dinletisi de yer aldı.

Eğitim Fakültemizden mezun olan öğrencilerimizin Öğretmenler Günü mesajlarının katılımcılara izletildiği etkinlik; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı’nın, konuşmacı Prof. Dr. Mehmet Şahin’e teşekkür belgesi takdim etmesiyle birlikte sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-11-24 15:28:50
  • 1007