Başöğretmen Atatürk Resim Sergisi Ziyarete Açıldı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Turizm Fakültesi tarafından başöğretmen Atatürk’ü anmak amacıyla, sanatçı Seyhan Karaduman’ın ahşap yakma tekniği ile hazırladığı eserlerden oluşan resim sergisi düzenlenen törenle ziyarete açıldı.

23 Kasım Salı günü, Üniversitemiz Turizm Fakültesi önünde gerçekleştirilen açılış törenine, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Erol Yaşar, Üniversitemiz Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Atasoy, akademik ve idari personel ile öğrencilerimiz katıldı.

Atatürk’ün sanata çok önem verdiğini söyleyen Üniversitemiz Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Atasoy, 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne dikkat çekmek için Başöğretmen Atatürk Resim Sergisi’ni düzenlediklerini söyledi. Sanatçı Seyhan Karaduman’ın Atatürk sevgisini çok güzel bir şekilde sanata işlediğini ifade eden Prof. Dr. Ahmet Atasoy, serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Prof. Dr. Ahmet Atasoy, konuşmasını kendisinin yazdığı “Atam Başöğretmenim” isimli şiiri okuyarak sonlandırdı.

Sanatçı Seyhan Karaduman, “Harf inkılabı sonrasında süratle ulus okulları açılarak büyük bir eğitim-öğretim hareketi başlamıştır. Cumhuriyetin kurucu lideri Atatürk, bizzat kara tahta başına geçerek bu çalışmalara öncülük yapmıştır. Bu sebeple Bakanlar Kurulu atamıza ulus okulları baş öğretmeni unvanı vermişti. Ben de öğretmenler günü kutlamaları için, 24 farklı eserimle bu anlamlı sergide sizlerle buluşmanın heyecanını yaşıyorum” dedi.

Sanatçı Seyhan Karaduman, serginin açılmasına vesile olan Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Atasoy başta olmak üzere, tüm Mersin Üniversitesi camiasına teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Erol Yaşar tarafından Sanatçı Seyhan Karaduman’a çiçek, Üniversitemiz Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Uysal Yenipınar tarafından teşekkür belgesi, Üniversitemiz Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı Öğr. Gör. Cevat Ercik tarafından ise Turizm Fakültesi öğretim elemanlarımızın hazırlamış olduğu “Bozyazı (Mersin) Turizm Destinasyonu” isimli kitap takdim edildi.

Ahşap yakma tekniği ile hazırlanan 24 farklı eserin sergileneceği, “Başöğretmen Atatürk Resim Sergisi” 26 Kasım Cuma gününe kadar Turizm Fakültemiz binasında sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-11-23 15:19:26
  • 1275