Öğrencilerimiz “ Business Networking ” Etkinliğine Katıldı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz öğrencileri meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve firma temsilcilerinin yer aldığı Girişimci İnsan Kaynakları Derneği’nin (GİDERİK) düzenlediği “Business Networking” etkinliğine Kariyer Merkezimiz organizasyonunda katıldı.

Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) Başkanı Serkan Özada’nın konuşması ve sunumu ile başlayan etkinliği Kariyer Merkezimiz Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol ve öğrencilerimiz katıldı.

Etkinlik ile ilgili konuşan Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege, “Öğrencilerimizi, bu etkinlikte iş dünyası ile bir araya getirdik. İşsizlikte en büyük sorun iş dünyasının beklentileri ile mezunların özelliklerinin birbiri ile örtüşmemesi olarak ortaya çıkmaktadır. Etkinlikte iş dünyasının öğrencilerden ve öğrencilerin iş dünyasından beklentileri karşılıklı olarak konuşuldu. Ayrıca öğrencilerin kendi eksik gördükleri ve geliştirilmesi gerekli özellikleri, önümüzdeki süreçte etkinlik olarak bizlerden talepleri de değerlendirilmiş oldu” dedi.

Doğru işler yapmak ve başarılı sonuçlar almak için bu tarz etkinlikleri çok önemsediklerini ifade eden Prof. Dr. İlhan Ege, “Kariyer Merkezi olarak başarılı ve somut çıktı odaklı olarak çalışmalarımızı sürdürmeye çalışıyoruz. Ayrıca bu etkinliğe engelli bir öğrencimizi de davet ettik. Kariyer Merkezi olarak engelli öğrenci ve mezunlarımızın istihdamına yardımcı olacak çalışmalara da önem veriyoruz. YÖK’ün ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın “Engelsiz Üniversite” hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı yürüterek önümüzdeki dönemde engelli öğrencileri ve mezunlarımıza yönelik özel çalışmalar yapmayı hedeflemekteyiz” şeklinde konuştu.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-11-19 15:21:50
  • 873