Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Tarafından Vergi Bilinci Konferansı Düzenlendi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı iş birliğinde, öğrencilerimize yönelik 'Vergi Bilinci' konulu konferans düzenlendi.

17 Kasım Çarşamba günü Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Tayfun Özşen Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa; Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Altan, Mersin Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal, öğretim elemanlarımız ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Mersin Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal, kurum olarak farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir etkinliği düzenlediklerini ve öğrencilerle bir araya gelmekten dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Kayıt dışı ekonomiyle mücadelenin arttırılması ile ilgili sunum gerçekleştiren Grup Müdürü Orhan Şener; devletten gizlenen, kayda geçirilmeyen ve bu sebeple denetim dışında kalan ekonomik faaliyetler olarak tanımlanan kayıt dışı ekonomiyle mücadelenin çok önemli olduğunu ve kurum olarak bu konuda çok hassas olduklarını dile getirdi.

Gelir İdaresi Başkanlığı ve Vergi Dairesi Başkanlığı ile ilgili bir sunum gerçekleştiren Grup Müdürü Bekir Yiğit ise her iki kurumun tarihçesinden, işleyişlerine kadar birçok konuda öğrencilere bilgiler verdi. Kurumların gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında konuşan Bekir Yiğit, dijitalleşme ile birlikte mükelleflerin yaşadıkları kolaylıklardan ve bu sayede elde edilen tasarrufların önemine değindi.

Her iki kurumdaki kariyer olanaklarından da bahseden Bekir Yiğit, sınav ve mülakat aşamalarından görevde yükselme konularına kadar işe alım süreçlerindeki tüm detayları öğrencilerimizle paylaştı.

Etkinlik, öğrencilerimizden gelen soruların cevaplandırılmasıyla birlikte sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-11-17 13:37:50
  • 1036