Kadavralarımıza Teşekkür Töreni Fakültemizde Gerçekleştirildi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüFakültemiz Temel Tıp Bilimleri Bölümü Anatomi Anabilim Dalı Başkanlığı tarafından, 24-31 Ekim tarihleri arasındaki ‘Beden Bağışı Farkındalık Haftası’’ kapsamında, Fakültemiz Prof. Dr. Türkan Saylan Konferans Salonu’nda “Kadavralarımıza Teşekkür Töreni” gerçekleştirildi.

Törene, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. A. Hakan Öztürk, Hastanemiz Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Seyran Bozkurt Babuş, Fakültemiz Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alev Bobuş Örs ile Fakültemiz akademik personeli ve öğrenciler katıldı.

Fakültemiz Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Alev Bobuş Örs, bedenleriyle sağlık ve eğitime katkı sağlayan tüm bireylere; akademisyenler, öğrenciler ve kadavralar sayesinde daha iyi yetişmiş hekimlerden sağlık hizmeti alan vatandaşlar adına teşekkürlerini ifade etti.

Prof. Dr. Alev Bobuş Örs; ülkemizde, beden bağışı konusunda farkındalığın artmakta olduğunu ancak yine de toplumun bu konuda yeterince bilgi sahibi olmadığını, bilgi edinmek isteyenler için Anatomi Anabilim Dalı internet sayfasına bilgilendirme metni yerleştirildiğini belirtti. Kadavrasız eğitimin; eğitim kalitesini azalttığını belirten Prof. Dr. Alev Bobuş Örs, gerek kimsesiz gerekse bağış kadavralara minnet borçlu olduklarını ifade etti.

Tıp eğitimi için kadavranın büyük bir gereklilik olduğunu, eğitim kalitesinin, ancak kadavra destekli eğitimle arttırılabileceğini belirten Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk; Fakültemizin akredite bir fakülte olduğunu ve ülkemizdeki birçok üniversiteye kıyasla, iyi sayıda kadavraları olduğunu belirterek, bu anlamda kaliteli bir eğitim kalitesi sunduklarını ifade etti.

Fakültemiz dönem II öğrencisi Efrin Başak Emer ise, kendileri için eğitimde kadavranın öneminden bahsettiği konuşmasında, pandemi koşullarında yaşadıkları uzaktan eğitim döneminde kadavra ve maket görmeden aldıkları eğitimin kendilerini zorladığını ancak bu dönem yüz yüze eğitime geçilmesi ve bağış kadavraların da kendilerine gelmesiyle daha iyi bir eğitim alacak olmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.


  • 2021-10-26 16:59:01
  • 168

Actual News