Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi Özel Gereksinimli Öğrencilerimiz İçin Tanıtım Standı Kurdu

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemize kayıt yapmak üzere gelen yeni öğrencilerimizi karşılamak ve onları Engelsiz Yaşam Birimi hakkında bilgilendirip doğrudan temas kurmak adına, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı binasının önünde birim personeli, gönüllü öğrencilerimiz ve Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Topluluğu’nun görev aldığı bir stant kurdu.

Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörümüz Öğr. Gör. Gülcan Boyraz standın kuruluş amacının; özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimize ve ailelerine doğrudan ulaşarak başta Engelsiz Yaşam Birimimizin yeni binasının onlara erişilebilir olduğunu erişebilirlik haritaları ile göstermek ve öğrencilerin sıklıkla kullanabilecekleri mekanlar hakkında rehberlikte bulunmak olduğunu ifade etti.

Bunun yanı sıra özel gereksinimli (engelli) öğrencilerimizi Üniversitemizde öğrenim görmekte olan ve kendilerine akran rehberliği yapacak olan üst sınıftaki arkadaşlarıyla doğrudan tanıştırarak sosyalleştirme imkanını sağlamayı amaçladıklarını dile getiren Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, öğrencilerimizin Üniversitemizde eğitime başladıktan sonra da doğrudan Engelsiz Yaşam Birimi’ne ulaşabilmeleri için Üniversitemizin Cumhuriyet Meydanı’nda ilk iki hafta boyunca bir stant kurulacağını aktardı.

Stantta görev alan gönüllü öğrencilerimiz ise, yeni gelen öğrenci arkadaşlarıyla tanışmanın onları mutlu ettiğini ifade ederken; Üniversitemize kayıt olan özel gereksinimli (engelli) ve normal gelişim gösteren öğrencilerimiz ise; Engelsiz Yaşam Birimi’nin kendilerini karşılamalarından ve bir aile sıcaklığı hissettirmelerinden dolayı çok mutlu olduklarını ve Mersin Üniversitesi’ne yerleştikleri için kendilerini çok şanslı hissettiklerini söyledi.

Engelsiz bir Mersin Üniversitesi hayal ettiğini ifade eden Birim Koordinatörü Öğr. Gör. Gülcan Boyraz, bundan sonraki eğitim öğretim sürecinde kendilerine destek olmak isteyen tüm gönüllü öğrencilerimizi Engelsiz Yaşam Birimi’ne beklediklerini ve bu konuda kendilerine yardımlarını hiç esirgemeyen Üniversitemiz yönetimine teşekkürlerini iletti.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-09-14 09:08:05
  • 970

Actual News