Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi “ Covid-19 ve Gebelik “ Semineri Düzenledi

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Hemşirelik Fakültesi Doğum-Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı tarafından düzenlenen “COVID-19 Ve Gebelik” başlıklı seminer 8 Temmuz Perşembe günü çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi Doğum-Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz moderatörlüğünde gerçekleştirilen seminerin konuğu ise, Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülten Koç oldu.

Seminere, Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi’nin yanı sıra diğer Fakülte ve Yüksekokullar’da görevli Öğretim Üyeleri ve Türkiye’nin birçok farklı üniversitesinde görevli akademisyenler, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri eşliğinde geniş bir katılım sağlandı.

Seminerde, COVID-19 pandemisinde gebelere yönelik sağlık hizmetleri ve hemşirelik bakımı ayrıntılı olarak ele alındı. Moderatör Prof. Dr. Duygu Vefikuluçay Yılmaz’ın konuya ilişkin kısa özetinin ardından Doç. Dr. Gülten Koç, akıllardaki soruları ilgili en güncel literatürle cevaplandırdı.

Covid-19 ve gebelik ile ilgili en son gelişmelerin paylaşıldığı seminer, Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Doğum ve Kadın Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülten Koç’a ve tüm katılımcılara teşekkür edilmesiyle sona erdi. 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-07-16 15:53:26
  • 315