Üniversitemiz Girişim Limanı Erasmus Plus Programı Kapsamında Yurt Dışından Gelen Misafirlerini Ağırladı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi (Girişim Limanı) 13 Temmuz Salı günü Erasmus Plus programı kapsamında  Romanya, İtalya, İspanya, Fransa ve Portekiz olmak üzere 6 farklı ülkeden gelen 40 genç girişimci adayını misafir etti.

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen ve Genç Girişimci Merkezimiz iş birliğinde İnovatif ve Girişimci Toplum Derneği Koordinatörlüğünde yürütülen; “Gençlere Kolay Bir İş” isimli 2019-3-TR01-KA105-079484 numaralı proje faaliyetleri kapsamında Merkezimizi ziyaret eden Romanya, İtalya, İspanya, Fransa ve Portekiz ‘ den katılımcılara Merkez Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu, merkezimiz bünyesinde bugüne kadar gerçekleştirilen etkinlik, eğitim, Teknofest vb. yarışmalarda derece alan projeler, merkez Arge faaliyetleri ve Merkezin Türkiye'de ilk niteliğinde başarılarından bahsetmiş ve merkez alanları ile laboratuvar ekipmanlarını tanıttı.

Merkez Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı ve Prof. Dr. Erol Yaşar'ın desteğiyle Merkez bünyesinde üniversiteler arasında girişimcilik çalışmalarında en çok ilke imza atan üniversite olmayı başardıklarını ifade etti.

Akademide Girişimcilik Ekosisteminde diğer üniversitelere öncü niteliğinde çalışmaları hayata geçirdiklerini dile getiren Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu, uluslararası düzeyde düzenlenen bu projelerin hem Mersin'e ve bölgemize hem de Üniversitemiz gençlerine yeni ufuklar açmasını ve ülkelerarası kurulan gençler arası bu tip iş birliklerinin hayata geçirilen yenilikçi girişim fikirlerinin sayısının artmasını ümit ettiğini dile getirdi.

Proje kapsamında yurtdışından misafir edilen gençlerin girişimci fikirleri ve projeleri hakkında bilgi alan Merkez Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu, merkeze başvuran girişimciler ve gençlerle misafir edilen gençlerin iletişim kurmalarını sağlayarak; gelecekte başarılı inovatif girişim projelerine öncülük edeceklerini dile getirdi.

Ziyaret, Merkez Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu'na girişimcilik alanında yaptığı başarılı çalışmalar ve Erasmus projesine sunduğu katkılardan dolayı İnovatif ve Girişimci Toplum Derneği Başkanı Hüseyin Gürel tarafından teşekkür plaketi takdim etmesiyle sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-07-16 12:14:56
  • 298