Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Fahri Özsungur B B C International’a “ Boreout’un Zarar Verici Etkileri ” Üzerine Röportaj Verdi

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fahri Özsungur, BBC International’a özel bir röportaj verdi. Doç. Dr. Fahri Özsungur'un BBC International New York muhabiri Bryan Lufkin ile gerçekleştirdiği röportajda “İşyerinde 'boreout'un zarar verici etkileri” ele alındı.

Doç. Dr. Fahri Özsungur röportajda, Boreout ile mücadelenin sadece bireye bağlı olmadığına dikkat çekti.

İşe anlam vermek sadece çalışana bağlı değil diyen Doç. Dr. Özsungur; “İnsanlara kendilerini değerli hissettiren bir ofis kültürü yaratmak yönetime düşüyor. İş veya görevlerde küçük değişiklikler yapın. İşi sıkıcı yapan ne ise onu keyifli hale getirin. Kuruluşlar da boreout'un ne olduğunu öğrenmeli ve gerekli kaynaklara sahip olmalı” ifadelerini kullandı.

Boreout'un sağlık üzerindeki etkileriyle ilgili 2021 yılında yapmış olduğu araştırmadan da bahseden Doç. Dr. Fahri Özsungur; “Türkiye'de boreout sıkıntısı çeken 186 kamu çalışanının aynı zamanda depresyon, yüksek stres ve kaygı ile yüzleşiyor. Araştırmalar, alkol tüketiminden kaynaklanan depresyonun, ofis dışındaki çalışanları takip edebileceğini ve uykusuzluktan baş ağrılarına kadar çeşitli fiziksel rahatsızlıklara yol açabileceğini gösteriyor” dedi.

Röportajı okumak için lütfen tıklayınız!

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2021-07-12 15:55:40
  • 706