2020-2021 Mezuniyet Törenimiz Yapıldı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüFakültemizin 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi Mezuniyet Töreni, 25 Haziran Cuma günü, COVID-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafe gözetilerek Fakültemiz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı Konferans Salonunda düzenlendi.

Törene, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Dekanımız Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade, öğretim elemanları, idari personel, dereceye giren mezunlarımız ve yakınları katıldı. (Mezuniyet programı için hazırlanan video fakültemiz Youtube sayfasında yayındadır)
https://www.youtube.com/watch?v=-OjxG-p-mMA

Mezuniyet törenine video mesaj yoluyla katılım sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, mezun öğrencilerimizin gelecek nesillerin yetiştiricisi olacaklarını ifade etti. Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, “Öğrencilerimiz, 4 yıllık dönemi başarıyla bitirerek öğretmen olmaya hak kazandılar. Öğrencilerimizi tüm aktivasyonlarını, eğitimlerini ülkemizin en başarılı fakültelerinden birisinde tamamladı. Hepimiz de başarılı olmanız için elimizden geleni yaptık. Sizler, yeni nesillerin yetiştiricisi olacaksınız” dedi.

Törende konuşan Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir, “Bugün bizler için hem sevinçli hem de hüzünlü bir gün. Sevinçliyiz çünkü dört yıllık zorlu bir sürecin ve verilen emeklerin karşılığında, öğretmen adayı öğrencilerimizi mezun etmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hüzünlüyüz çünkü dört yıldır birlikte olduğumuz öğrencilerimizden ayrılıyoruz. Öğrencilerimiz için bu ayrılık, güzel başlangıçların dönüm noktası. Kendilerini heyecan verici bir serüven bekliyor. Bu serüvenin adı öğretmenlik. Gelecek nesillerin mimarı olarak, ülkesine ve milletine bağlı, milli ve manevi değerlerle donanmış nesiller yetiştirecek siz öğretmen adaylarımıza inancımız tamdır” dedi.

Mezun öğrenciler adına konuşan fakülte ikincisi Gamze Keleş ise; “Üniversite hayatımız boyunca, bize yol gösteren, nitelikli bir eğitim almamızı sağlayan, bizlere öğretmenlik mesleğinin önemi aşılayarak, bu mesleği sevdiren hocalarımıza teşekkür ederiz. Desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ailelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Tüm arkadaşlarımın mezuniyetini kutluyorum, hepimizin yolu bilim ve vicdanımızla aydınlansın” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Erol Yaşar; fakülte birincisi Sezin Salmanoğlu yerine törene vekaleten katılan Fatma Koçak’a plaketini takdim etti.  Fakülte ikincisi Gamze Keleş’e plaketini Rektör Danışmanımız Doç. Dr. Esma Dumanlı Kadızade takdim ederken, fakülte üçüncüsü Melis İrem Can’a ise plaketini Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Soner Mehmet Özdemir takdim etti.

Daha sonrasında sırasıyla; Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Fen Bilgisi Öğretmenliği, Matematik Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programlarını dereceyle bitiren mezunlarımıza temsili diplomaları Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarımız tarafından takdim edildi.

Temsili diplomalarını alan mezun öğrencilerimize öğretmen antlarını ise Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Mesut Gün okuttu. Öğretmen antlarını okuyan öğrencilerimizin, keplerini havaya atmasıyla birlikte mezuniyet töreni sona erdi.

(Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü)

Mezun olan öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında ve öğretmenlik yaşamlarında başarılarla dolu yıllar diliyoruz...


  • 2021-10-06 10:43:56
  • 838

Actual Announcements