Sanal Uygulama Otelimiz AçıldıCovid-19 salgınının hayatımıza ve öğretim yöntemlerimize olan olumsuz etkilerini azaltmak ve krizi fırsata dönüştürebilmek amacıyla, Meslek Yüksekokulumuz ile Talya Bilişim Tic. Ltd. Şti. arasında imzalanan protokol ile yazılımcı şirketin bulut platformunda okulumuz adına bir otel açılmıştır.

Böylelikle Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü öğrencilerimiz, kendi adlarına oluşturulan kullanıcı kodu ve şifre ile 50 odalı çevrimiçi otel sistemine diledikleri anda bağlanarak rezervasyon kaydı oluşturma, giriş (check-in), çıkış (check-out), blokaj, oda değişimi, konul/acenta/şirket profillerinin yönetimi, harcama kaydı, tahsilat, ayırma, transfer vb. oda hesabı (folio) işlemleri, döviz bozma, doluluk analizleri ve daha birçok işlemi yapabilme olanağına kavuşmuştur.

Buna ek olarak, ilgili öğretim elemanlarının hazırladığı senaryoların öğrencilerimiz tarafından sistemde uygulanması yoluyla ElektraWeb sistemi üzerinden sınavlar da yapılabilmektedir.


Katkılarından dolayı Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü öğretim elemanı Öğr. Gör. Burak Çetinkaya'ya teşekkür ederiz.

Herhangi bir yardım ihtiyacınız olması durumunda burakcetinkaya@mersin.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.


Meslek Yüksekokulumuzun sanal otel uygulamasına erişmek için tıklayınız


Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü öğrencilerimiz için ElektraWeb sistemi bağlantısı


  • 2021-05-18 16:08:33
  • 772

Actual News