Fakültemizde 14 Mart Tıp Bayramı Hafta Boyunca Süren Etkinliklerle Kutlandı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüFakültemizde 14 Mart Tıp Bayramı haftası boyunca İlimiz Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunulması, dönemlerinde dereceye giren öğrencileri tebrik toplantısı, mezun buluşması, sürekli mesleki gelişim etkinlikleri ve kariyer günleri etkinlikleri gerçekleştirilmiştir.

Sürekli Mesleki Gelişim Etkinlikleri kapsamında; Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Gülden ERSÖZ tarafından “Covid-19 Aşıları” ve Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan Öğr. Gör. Dr. Seda TÜRKİLİ tarafından “Covid-19 Pandemisi ve Sağlık Çalışanlarının Ruh Sağlığı” konferansları verilmiştir.

Kariyer Günleri etkinlikleri kapsamında ise; çeşitli kurumlardan alanında uzman davetli konuşmacılar öğrencilerimiz ile alanları ile ilgili kariyer ve deneyimlerini paylaşmışlardır. Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı Kariyer Günleri etkinlikleri 14-22 Mart tarihleri arasında salgın sebebiyle çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir. Açılış konuşmaları Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan ÖZTÜRK tarafından yapılan etkinliklerde;  Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi A.D. öğretim üyesi Prof. Dr. Bahadır GÜLLÜOĞLU tarafından “Alanında ve Uluslararası Bilimsel Kurullarda Akademik Deneyim” başlıklı konuşma, İstanbul Özel Liv Hastanesi hekimlerinden Uzm. Dr. Tamer SÖZEN tarafından “Özel Hastane Çalışma Koşulları ve Deneyimi” başlıklı konuşma, METSPHARMA kurucu ortağı Dr. Şenol PAK tarafından “Türkiye’de ve Dünya’da İlaç Sektörü, Sağlık Alanında Girişimcilik” başlıklı konuşma, Almanya Goethe Üniversitesi Frankfurt Hastanesi Tıbbi Viroloji Enstitüsünde Toptan Lab grup lideri Dr. Tuna TOPTAN GRABMAİR tarafından “Yurtdışında Doktora Deneyimi, ABD ve Almanya’da Laboratuvarlarda Çalışma Deneyimi” başlıklı konuşma, Mersin Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Bşk. Yrd. Uzm. Dr. Tuba Duygu YILMAZ tarafından “Sağlık Yönetimi Deneyimi” başlıklı konuşma, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya A.D. öğretim üyesi Prof. Dr. Tamer İNAL tarafından “Hastane Yöneticiliği, Sağlıkta Kalite Yönetimi ve Uluslararası Akreditasyon Deneyimi” başlıklı konuşma, Amerika Birleşik Devletleri’nde İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapan Uzm. Dr. Gökhan GÖRMÜŞ tarafından “Amerika Birleşik Devletleri’nde Uzmanlık Eğitimi Süreçleri, Hekimlik ve Yaşam Deneyimi” başlıklı konuşma ile Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) Yönetim Kurulu Başkanı ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Demet ORHAN BAŞER tarafından “Kariyer ve Sosyal Sorumluluk Çalışmaları” başlıklı konuşma gerçekleştirilmiştir.  

                                                                                                                                                Tıp Fakültesi Dekanlığı


  • 2021-03-23 13:07:58
  • 892

Actual News