Harita Mühendisliği Bölümü Bir Uluslararası Etkinliğe Daha Ev Sahipliği Yapıyor

slide background

Meü

slide background

MeüMersin Üniversitesi ev sahipliğinde ve Harita Mühendisliği bölümümüz koordinasyonunda düzenlenecek olan Intercontinental Geoinformation Days (IGD) adlı uluslararası bilimsel konferans 25-26 Kasım 2020 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

İki gün sürecek olan bu konferans, ölçme tekniği, uzaktan algılama, fotogrametri, arazi yönetimi, kartografya, coğrafi bilgi sistemleri, akıllı şehirler ve jeodezi alanlarında dünya genelindeki yeni araştırmaları ve en iyi uygulamaları kapsayan, aralarında Türkiye, Japonya, Güney Kore, Rusya, Hindistan, Nijerya, Malezya ve Çin gibi ülkelerden gelen 67 adet uluslararası bildirinin sunulacağı bir teknik program içermektedir. 

Etkinlik düzenleme kurulu başkanı ve Harita Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat YAKAR, “Yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla dünya genelinde çoğu konferans ve toplantının artık çevrimiçi ortama taşındığı günümüzde, harita mühendisliği disiplininin ulusal ve uluslararası paydaşlarına bu zorlu pandemi sürecinde yardımcı olmak adına teknik oturumların tamamını çevrimiçi ortamda gerçekleştirmeyi kararlaştırdık. Harita mühendisliği bilim dalında ülkemizde düzenlenecek olan ilk çevrimiçi etkinlik niteliğine sahip IGD 2020 konferansımızda, tüm katılımcılar ve konuşmacılar arasındaki etkileşim internet üzerinden sağlanacaktır. Etkinliğe kayıtlı olmayan kişiler de yayınlanacak olan oturumları YouTube üzerinde canlı olarak izleyebilecektir. Etkinliğimize destek veren üniversitemiz rektörlüğüne, Mersin Valiliği’ne, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ve organizasyon komitesine teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.   • 2021-01-12 11:42:42
  • 1420