Eczacılık Fakültemizin 2019-2020 Eğitim-öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Online Olarak Gerçekleşti

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Eczacılık Fakültesi 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet ve Yemin Töreni 2 Ekim Cuma günü, COVID-19 tedbirleri kapsamında online olarak gerçekleşti. Eczacılık Fakültesi son sınıf öğrencileri, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın da katıldığı online platform üzerinden canlı olarak gerçekleştirilen yemin töreni ile mezun oldu.

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, 25. Bölge Mersin Eczacı Odası Başkanı Uzm. Ecz. Özgün Sağır, Güney Ecza Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Tarkan BİR, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmiye Canacankatan, öğretim üyeleri ve mezun öğrencilerin katıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Mersin Valisi Ali İhsan Su yaptığı konuşmada “Mezun olan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, önlerindeki hayatlarında üstün başarılar diliyorum. Bu zamana kadar kendilerinin eğitiminde emeği geçen başta anne babaları olmak üzere hocalarına da teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Genç arkadaşlarıma çok küçük tavsiyede bulunmak istiyorum. Nasıl okul hayatınızda başarılı olmak için çalışmak şartsa, sevgili gençler, iş hayatında da mutlaka çalışmak gerekiyor. Çalışırsanız mutlak şekilde başarılı olursunuz. Hepinize sevgiler sunuyorum, saygılar sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Mersin Valisi Sayın Ali İhsan Su’nun konuşmasını yapmasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı konuşmasında “Çok değerli Eczacılık Fakültesi mezunlarımız, gönlümüz yüz yüze size bu belgeleri elden vererek bir tören yapmak isterdi. Fakat malum gündem dolayısıyla mecburen böyle bir yol bulduk. İnşallah bundan sonra önünüzdeki bütün yollar açık olur. Hepiniz bu zorlu sürecin sonunda emeklerinizin karşılığını alırsınız. Bu duygularla başta aileniz olmak üzere sizleri tek tek tebrik ediyorum, bir ömür başarı ve mutluluk diliyorum. Hayırlı günler diliyorum.” dedi.

Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmiye Canacankatan “Fakültemiz mesleki ve bilimsel etik sahibi olan, yaratıcı, araştırmacı ve nitelikli eczacılar yetiştirmektedir. Sevgili genç meslektaşlarım inanıyorum ki her biriniz ülkemizin farklı bölgelerinde eczacılık mesleğini en iyi şekilde sürdüren, toplum sağlığını koruyan, güncel, akılcı ve bilimsel bilgileri takip eden, hastalarına sevgi, saygı ve empati gösteren, bilim ve vicdanı yol göstericisi olan eczacılar olacaksınız. Sizlere sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam dilerim. Şans hep sizinle olsun.”  şeklinde konuştu.

25. Bölge Mersin Eczacı Odası başkanı Uzm. Ecz. Özgün Sağır konuşmasında “Ticari eczacı hiçbir zaman olmayın, her zaman için etik eczacılar olun. Bundan sonraki dönemde, mesleğinizi yaparken bu ilkenin asla aklınızdan çıkmamasını sizlerden rica ediyorum. Önümüzdeki dönemde mesleki konularda hangi konuda olursa olsun her türlü konuda Mersin Eczacı Odasının kapılarının sizlere açık olduğunu bir kez daha hatırlatıyorum. Ömrünüzde sizlere başarılar diliyorum.” dedi.

Güney Ecza Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Tarkan Bir konuşmasında “Güney Ecza Kooperatifi her zaman sizin yanınızda olmaya devam edecek. Nasıl ki, birinci sınıftan beşinci sınıfa kadar elimizden geldiğince, mümkün olan her etkinliğinizde yanınızda olduğumuz gibi bundan sonra da özellikle serbest eczane açan meslektaşlarımızla beraber olmaya devam ediyoruz. Yeni hayatınızda başarılar diliyoruz.” dedi.

Törende son olarak Eczacılık Fakültesi mezunları adına söz alan okul birincisi Ecz. Efra Yeniçeri yaptığı konuşmada “Her alanda hızla gelişim gösteren bu çağda bizler de sağlık ve ilaçla ilgili tüm yenilik ve ilerlemelere ayak uydurmak durumunda” olduklarını belirti.

Tören, Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Nihal Sarı eşliğinde Eczacılık Yeminin okunmasının ardından Onuncu Yıl Marşı ile sona erdi.


Mezuniyet videosu için lütfen tıklayınız!  • 2020-10-14 10:31:54
  • 1080