Fakültemizde 2020 Yaz Öğretiminde Açılmayan Dersleri Alacak Öğrencilerimizin Dikkatine

slide background

MeüFakültemizde 2020 Yaz öğretiminde açılmayan dersleri alacak öğrencilerimizin izlemesi gereken işlem adımları şu şekildedir;

 * Bu döneme mahsus olmak üzere, yaz okuluna devam edecek öğrenciler, yaz okuluyla birlikte staj ödevlerini de beraber yürütebilirler.

 * Aynısı ya da eşdeğeri, Mersin Üniversitesi bünyesinde açılan bir ders başka bir üniversiteden alınamaz.

 * Üniversitemizde açılmayan dersleri diğer üniversitelerden alabilmek için yaz öğretimin alınacağı üniversitenin ilgili programına ait taban puanının, öğrencinin kayıt olduğu programın üniversiteye giriş yılındaki merkezi yerleştirme puanına eşit veya bu puandan yüksek olması gerekir. (Yaz öğretimi için gidilebilecek üniversitelerin belirlenmesinde YÖK Atlas kullanılabilir.)

 * Yaz öğretiminden ders alacak öğrenciler, MEÜ.EÖ.FR.099/01 nolu formu dolduracak ve dersin içerikleri ile birlikte hepsini, pandemi dönemine mahsus olmak üzere, ÖİBS sistemindeki mail adreslerinden bölümünüzün resmi e-posta adresine ileteceklerdir. (Dosya adı olarak öğrenci numarası verilecektir. Örneğin, 16158160.PDF)

 * Dersi veren öğretim üyesi/üyelerinin uygun görmesi halinde, bölüm kurulu toplantısına müteakip fakülte yönetim kurulu kararı sonrası dersin yaz okulunda alınması kesinleşecek ve öğrenciler, bu karar yazısına istinaden yaz öğretimine gidebileceklerdir. Kurulun onayı olmaksızın alınan dersler değerlendirmeye alınmayacaktır.

 * Ayrıntılı bilgiye ulaşmak ve Mersin Üniversitesi Yaz Okulu Uygulama Esaslarına erişmek için tıklayınız.


  • 2020-06-29 14:37:24
  • 1993

Actual Announcements