Derslerin Uzaktan Eğitim Yoluyla Verilmesine İlişkin Öğretim Elemanlarımıza Duyuru

slide background

MeüDeğerli Öğretim Elemanları,

 

Koronavirüs Pandemisi dolayısıyla üniversitemizde yürütülmekte olan derslerin akademik takvimde geri kalan kısımlarına uzaktan eğitim yoluyla devam edilecektir. Planlanmış olan haftalık ders programlarınızdaki saatlerde sistemde aktif olmanız gerekmektedir. Derslerini uygulama nedeniyle uzaktan eğitim yoluyla yapamayacak öğretim elemanları birimlerine ilgili dersleri bildireceklerdir. Bu dersler için daha sonra yüz yüze eğitim yoluyla yoğunlaştırılmış bir program uygulanmak üzere akademik takvim revize edilecektir. Uygulama olarak verilecek dersler için öğrencilerin bilgilendirilmesi "ue.mersin.edu.tr" adresinden girişi yapılacak olan panelinden Öğretim Elemanlarımız tarafından yapılacaktır.

 

Uzaktan eğitim yoluyla dersler "ue.mersin.edu.tr" üzerinden bahar yarıyılı süresince devam edecektir.  Ayrıca tüm duyurular WEB sayfamızda Öğrenci duyurularının altında ve OİBS’de yapılacaktır.

 

Bahar yarıyılındaki her ders sisteme tanımlanmıştır. Eğitim kılavuzu ve videolarına ue.mersin.edu.tr adresinden erişebilirsiniz. Tüm soru ve sorunlarınıza destek için ue.mersin.edu.tr adresini kullanabilirsiniz. Ayrıca, sistemin kullanımı ile ilgili konularda destek için biriminizdeki uzaktan eğitim destek sorumlusu ile iletişime geçebilirsiniz. Sorumlu bilgisini biriminizden öğreniniz.


Canlı derse tüm birimlerden talep gelebileceğinden aşırı yüklenme olacağı ve bu nedenle sorunlar yaşanabileceği tahmin edildiğinden derslerde asenkron ( ders notu, ödev, forum vb.) yöntemini kullanarak yapmanız gerekmektedir.

 

Uygulama konusunda üst yazımız ayrıca EBYS üzerinden birimlere gönderilmiştir. (Üst Yazı için lütfen tıklayınız.)


Not: Hali hazırda Uzaktan Eğitim Programlarında kayıtlı olan öğrencilerimizin eğitimlerinin uygulaması devam ettiği haliyle sürdürülmektedir.

  • 2020-03-26 20:51:47
  • 8479