Öğrencimiz Genç İletişimciler Yarışması’ndan Ödülle Döndü

slide background

Meü

slide background

Meü


Türkiye’de iletişim fakülteleri öğrencileri arasında düzenlenen en saygın ve köklü yarışmalardan biri olan Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllerini törenle aldı. Bu yıldan itibaren Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ile Aydın Doğan Vakfı tarafından ortaklaşa düzenlenmeye devam eden 30. Genç İletişimciler Yarışması ödül töreni, 4 Mart Çarşamba günü Hilton İstanbul Bosphorus Otel’de yapıldı. 

Yarışmada görsel dalda finale kalan Üniversitemiz İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencisi Ahmet Petek, Yapım Yönetim dersi kapsamında çektiği “Yüküm Ağır” adlı eseriyle belgesel film kategorisinde üçüncülük ödülünün sahibi oldu. İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Taylan ile birlikte törene katılan öğrencimiz ödülünü TGC Genel Sekreter Yardımcısı Niyazi Dalyancı’nın elinden aldı.

Jüri, Türkiye’de ağır bir sorun haline gelen çocuk işçilik konusunu çarpıcı bir örnekle anlatması, eğitime devam edebilmek için verilen mücadeleyi yansıtması, konusunu güzel bir anlatım diliyle ortaya koyması gerekçesiyle eserin ödüle değer görüldüğünü açıkladı. 


  • 2020-03-31 10:17:07
  • 1447