Yetenek Kapısı Platformuna Başvurular Başladı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüCumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, öğrenci ve mezunların nitelikli istihdamına katkı sağlamak amacıyla bir internet platformu olan 'Yetenek Kapısı'nı üniversitelerin hizmetine sundu.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından ‘Yetenek Kapısı’ adı altında işveren ve iş arayanları bir araya getirecek platform yayına alındı. Bu platformda iş arayanlar için işverenler tarafından personel alımı ve iş ilanları yayınlanacak. Yayınlanan iş ilanlarına başvuru yapacak olan iş arayanlar da uygun şartları sağladıkları takdirde iş görüşmesine çağrılacaklar. Ayrıca fuar, eğitim, staj gibi konularda da bu platform sayesinde bilgi sahibi olacaklar.

Konu ile ilgili bilgi veren Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege, “Yetenek Kapısı ile hem öğrencilerimiz, hem mezunlarımız hızlı bir şekilde iş olanağına ulaşabilecek. İşverenler de Üniversitemizde eğitim görmüş veya görmekte olan iyi eğitimli insan kaynağından da ihtiyaçları nispetinde faydalanmış  olacak. “ dedi.

Üniversitemiz öğrencilerinin ve mezunlarımızın https://www.yetenekkapisi.org/register adresinden, işverenlerin ise https://www.yetenekkapisi.org/company_register adresine kayıt olabileceklerini belirten Prof. Dr. İlhan Ege, “Bu şekilde ülkemizdeki tüm üniversitelerden ve firmalardan geniş bir portföy oluşmuş olacaktır.”  İfadelerine yer verdi.

Kariyer merkezi olarak Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay ve Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın desteğiyle, mezun ve işverenlere yönelik çalışmalara imza attıklarını belirten Prof. Dr. İlhan Ege, Yetenek Kapısı ile ilgili karşılaşılan sorunlarda kariyer@mersin.edu.tr  mail adresimize bilgi verilmesi durumunda, görevlilerin en kısa sürede sorunu Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile gerekli koordinasyonu sağlayarak çözeceklerini belirtti. Prof. Dr. İlhan Ege, son olarak “Tüm öğrencilerimizi merkezimize, bölgemizdeki işverenleri ise Yetenek Kapısı’na başvurmaya davet ediyoruz” dedi.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2020-02-11 20:27:10
  • 3604