Üniversitemiz Bale Anasanat Dalı Öğrencileri Mersin’in Tanıtım Yüzü Oldular

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü30 Ocak – 3 Şubat tarihleri arasında TÜYAP İstanbul’da yirmi dördüncüsü düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT 2020) sergi açılışı, Üniversitemiz Devlet Konservatuarı Bale Anasanat Dalı öğrencilerinin dans gösterileriyle gerçekleşti.

Gösteri katılımcılar tarafından büyük ilgi görürken, geçtiğimiz yıl 19 ile 22 Eylül tarihleri arasında Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin planladığı Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı öğrencileri ve Dr. Öğretim Üyesi Yağmur Arınlı ile Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Özgürol Öztürk tarafından çekimleri gerçekleştirilen Mersin ilinin ulusal ve uluslararası tanıtımını amaçlayan Mersin ilinin önemli yerlerinin bale gösterileri ile çekimlerinin gerçekleştirildiği “Kentin Zerafeti” adlı proje, fuarda Bölge Tanıtımını Yansıtan En İyi Stant ödülünü aldı.

“Kentin Zerafeti” adlı projede; doğayı, tarihi, kenti ve insanı sanat ile anlatma sloganı ile yola çıkılmış ve billboardlar, takvimler, ajandalar, hediyelik eşyalar, kent kart ve buna benzer Mersin’in tarihi ve turistik bölgelerinin bale sanatı ile birleşimi sonucu estetik anlatımı amaçlanmıştı.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2020-02-06 12:37:46
  • 3197