Üniversitemizde Uluslararası Sustain Coast Projesi Toplantısı Yapıldı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüÜniversitemiz Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Ali Kurt’un Türkiye Koordinatörü olduğu Uluslararası Sustain Coast TÜBİTAK Projesinin ikinci toplantısı, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Toplantı Salonunda,  4 Şubat Salı günü gerçekleşti.

6 farklı ülkeden 9 yabancı bilim insanının  katıldığı toplantı, projenin Türkiye koordinatörü Doç. Dr. Mehmet Ali Kurt’un açılış konuşmasıyla başladı. “Projenin Akdeniz Havzası’ndaki ülkelerin su sorununa önemli çözümler getireceğine inancım tamdır.” ifadelerini kullanan Doç. Dr. Mehmet Ali Kurt’un konuşmasının ardından projede araştırmacı olarak yer alan Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Cüneyt Güler, projenin hayırlı olmasını dileyerek katılımcılara Üniversitemiz hakkında bilgi verdi.

Projenin diğer araştırmacısı olan Dr. Öğretim Üyesi Ümit Yıldırım, projenin pilot sahasından biri olan Erdemli’de bugüne kadar yaptıkları ve gelecekte yapacakları çalışmaları anlattı.

Projenin genel koordinatörü Yunanistan’dan Prof. Dr. George KARATZAS, dost ve kardeş ülke olan Türkiye ekibinin göstermiş olduğu misafirperverlikten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, projenin Akdeniz’e kıyısı olan ülkelere önemli çıktılarının olacağını belirtti.

İtalya’dan  Prof. Dr. Pier Paolo ROGERIO ise su kullanıcılarının sorunlarının dinlenerek çözümlerin üretildiği su kullanıcıları toplantılarının detaylarını ve İtalya’da yaptığı çalışmaları anlattı.

5 Şubat tarihinde Erdemli’de saha çalışması yapılacak olan proje toplam 3 gün sürecek.

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2020-02-06 08:44:37
  • 2405