Dünya Felsefe Günü Kutlandı

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüUNESCO tarafından 2005 yılında kabul edilen Dünya Felsefe Günü kutlamaları kapsamında Üniversitemiz Felsefe Topluluğu tarafından ‘’Felsefe, Felsefe Eğitimi, Yaşam ve Aydınlanma’’ konulu sempozyum düzenlendi.

28 Kasım Perşembe günü Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi B Salonunda düzenlenen sempozyuma, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Murat Gizir, Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Taşkıner Ketenci, Felsefe Bölümü Başkanı Prof. Dr. Zehragül Aşkın, Felsefe Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Eyüp Erdoğan, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

Sempozyumda Prof. Dr. Zehragül Aşkın, ‘’Felsefenin Quidditası’’, Prof. Dr. Taşkıner Ketenci ‘’Dünya-Sorun-Felsefe: Sosyal Medya ve Mahrem Hayat’’, Prof. Dr. Eyüp Erdoğan ise ‘’Ruhu Karanlıktan Aydınlığa Çevirme Gerçek Felsefedir’’ konu başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi.

Sempozyumda felsefenin alanı, kapsamı ve sınırları dahilinde dünya sorunları, eğitim, medya, aydınlanma gibi konularda ne gibi çözüm önerileri getirebileceği üzerine konuşuldu. Etkinlik Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü öğrencisi Ada Yalın Yücel’in keman dinletisiyle sona erdi.

Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


  • 2019-11-29 10:38:21
  • 1864