2018-2019 Mezuniyet Törenimiz

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

Meü

slide background

MeüFakültemiz 2018-2019 mezuniyet töreni, 31 Mayıs 2019 Cuma günü Spor Bilimleri Fakültesi 2 No'lu Spor Salonunda yapıldı. Düzenlenen törene; Üniversitemiz Rektör Danışmanı Prof. Dr. Murat Yakar, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlker Fatih Kara,  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri ve Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Seyfettin Atar, akademik ve idari personel ile 284 mezun öğrencimiz ve aileleri katıldı.

Törenimiz saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Törende açılış konuşması yapan Üniversitemiz Rektör Danışmanı Prof. Dr. Murat Yakar "Bugün genç mühendislerin sevincine ortak olmak için bir aradayız,. Üniversitemizin ülkemize kazandıracağı mesleğinde yetkin ve etkin genç mühendisleri şerefle uğurlamaktayız. Ülkemizin geleceği siz genç mühendislerin başarısı, Üniversitemiz adına gurur kaynağı olacaktır" dedi. Ailelere verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eden  Prof. Dr. Yakar, öğrencileri tebrik ederek konuşmasını sonlandırdı.

Törende konuşma yapan Dekan Prof. Dr.İlker Fatih Kara ise ”Bugün fakültemizin kuruluşunun 27'nci yılında 22’nci dönem mezunlarımızı uğurlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Lisans programlarından mezun olan genç mühendislerimizin sevincini paylaşmak, fakültemizin ülkemize kazandıracağı seçkin genç mühendisleri uğurlamak için bir aradayız” dedi. Ailelere verdikleri emeklerden dolayı öğrencileri adına teşekkür eden Prof. Dr. Kara, öğrencilerini tebrik ederek konuşmasını sonlandırdı.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri ve Elektrik Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Seyfettin Atar "Mezun olan genç mühendisler iş yaşamlarında gördükleri sorunlara akademik bir bakış açısı ile çözüm üretebilecek. Bu sayede üniversitelerle sanayiyi bir araya getirerek ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacaklar” dedi.

Konuşmaların ardından fakültede dereceye giren öğrencilere temsili diplomaları ve plaketleri verildi.  Bölüm bazında dereceye giren öğrencilerimiz:

Fakülte Birincisi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Veysi ADIN

Bilgisayar  Mühendisliği Bölüm Birincisi Cemre ÇOLAK

Çevre Mühendisliği Bölüm Birincisi Mehmet Serkan DEDE

Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Birincisi Veysi ADIN

Gıda Mühendisliği Bölüm Birincisi Cihan ÇOR

İnşaat Mühendisliği Bölüm Birincisi Gani Eren ERERDEM

Jeoloji Mühendisliği Bölüm Birincisi Burak DİNÇER

Kimya Mühendisliği Bölüm Birincisi Ayşenur GÜREL

Makine Mühendisliği Bölüm Birincisi Hüseyin İLİK

Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Birincisi Fikret Efe ERSOY

Öğretim elemanlarından temsili diplomalarını alan öğrenciler, mühendislik yeminini okuyarak ve keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladılar.

Fotoğraflar Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğünden alınmıştır. 


  • 2019-06-11 15:56:35
  • 2668

Actual News