Slide background
Vocational School of Health Services

Slide background
Vocational School of Health Services

Vocational School of Medical Services

   Yüksekokulumuz 2003 yılında dört programla açılmış olup ilk öğrencilerimiz 2003-2004 eğitim-öğretim yılında öğrenimlerine başladılar. Sonraki yıllarda açılan yeni programlarla birlikte Yüksekokulumuzda dokuz programa ulaşılmıştır.

   Her programımız için özel uzmanlık alanı bilgisi gerektiren derslere Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesinin çok sayıda Anabilim Dalından Öğretim Üyeleri görevlendirilmekte ve tüm programlarda üst düzeyde eğitim-öğretim verilmektedir. Ayrıca  kadromuzda 9 Öğretim Görevlimiz bulunmaktadır.

   Temel dersler için ek olarak Üniversitemizin diğer fakülte ve yüksekokulları ile Rektörlüğe bağlı birimlerinden öğretim üyeleri, öğretim görevlileri ve okutman görevlendirmeleri yapılmaktadır.

   Öğrencilerimiz teorik eğitimlerini Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsünde sürdürmekte olup pratik uygulamalarını ve stajlarını Mersin Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde yapmaktadır.

   Türkiye’de bir ilk olarak 2005 yılında Mersin Üniversitesinde kurulmuş olan Otopsi Yardımcılığı Programı öğrencilerimiz stajlarının bir kısmını Mersin Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde tamamlamaktadır.

  2010 – 2011 Eğitim – Öğretim yılı itibarı ile Üniversitemizde Türkiye genelinde yine bir ilk gerçekleştirilmiş ve Türkiye’de ilk kez açılan bir program olarak “Perfüzyon Teknikleri Programı” öğrenci almaya başlamıştır.

   İlk ve Acil Yardım Programı öğrencilerimiz stajlarının bir kısmını Mersin İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 Acil Servisinde tamamlamaktadır.

   Yüksekokulumuzda 1 yüksekokul sekreteri, 5 memur,  ve 2 yardımcı eleman olmak üzere 8 idari personel görev yapmaktadır.